Pożyczać czy nie pożyczać?

pozyczac czy nie pozyczac

Pożyczać pieniądze czy nie? Oto jest pytanie, które nasuwa się dlatego, że masz potrzebę. Ponieważ chcesz dokonać zakupu, który nie jest możliwy w zakupie ratalnym. Uregulować płatności lub skorzystać z przyjemności, na którą brakuje ci pieniędzy. Podobnie jak sytuacje losowe, na które potrzebujesz środków na już. W związku z tym najlepiej mieć oszczędności. Prawdopodobnie jednak taka sytuacja dotyczy niewielu ludzi. Zdecydowana większość wykonuje zakupów na raty, powoli odkładają na jakiś wydatek a najczęściej pożyczają pieniądze aby osiągnąć cel szybciej. Nie jest moim celem analiza ekonomiczna procesu pożyczania pieniędzy  ale prosta subiektywna porada oparta o codzienne doświadczenie zdobyte wśród pożyczkobiorców.

Moja mama kiedyś chciała kupić samochód. Były to czasy kiedy ceny aut regularnie rosły. Odkładała pieniądze przez wiele lat i nigdy go nie kupiła. Ja pierwsze auto kupiłem na raty. Używając go spłacałem dług. Jedna z klientek potrzebowała pieniędzy na sanatorium. Wzięła pożyczkę i mogła skorzystać z koniecznej rehabilitacji. Inna klientka musiała pilnie naprawić dach. Robotnicy chcieli gotówkę. Pomogła pożyczka.

Mógłbym mnożyć takie przykłady ale nie w tym rzecz. Ze względu na fakt, iż najczęściej aby osiągnąć cel potrzebujesz pieniędzy. W związku z tym, moim zdaniem warto pożyczać. Ale zawsze mądrze! O czym warto pamiętać przy pożyczaniu pieniędzy?

  1. aby rata była takiej wysokości jaką będziesz mógł płacić ( nawet w czasie kryzysu).
  2. aby kwota pożyczki, którą weźmiesz do ręki wystarczyła na twój cel.
  3. pamiętaj, że dług musisz spłacić.

Podsumowując, mądre pożyczanie pieniędzy zapewnia szybsze realizowanie i osiąganie celów.

Dlatego sięgając do platformy pozyczkislask.pl możesz otrzymać ofertę pożyczki od różnych pożyczkodawców i szybkie pieniądze na koncie lub czekiem giro.

Zaobserwuj nas na facebooku, aby być na bieżąco.